Hagyományaink nyomában: Tavaszváró néphagyományok
Nagy sikert aratott a Kárpátaljai Népfőiskolai Egyesület szürtei rendezvénytermében szervezett hagyományőrző délután.

A farsangi időszak végén, a húsvétot megelőző nagyböjt elején böjtelő és böjtmás havára, jeles napjaira és rég elfeledett népi hagyományaira hívták fel a szervezők az érdeklődők figyelmét. A hozzánk érkező fiataloknak lehetőségük volt megismerkedni a tavaszelő ünnepkörének eredetével, történetével, szokásrendszerével, valamint az olyan jeles napokhoz fűződő népszokásokkal, mint a torkos csütörtök, sovány péntek, húshagyókedd, hamvazószerda.
A mohácsi busójárás is központi szerepet kapott. A gyerekek nagy örömmel fogadták a vendégségbe érkező busót is, aki édességet osztogatott.
Az Ignácz Mária vezette Téglási Kultúrház hagyományőrző csoportjainak közreműködésével központi szerepet kapott a népzene és néptánc is.

A kézműves foglalkozások a kiszehajtás és a busójárás tematikája köré épültek, mindenki hazavihetett egy sajátkészítésű busó babát vagy kiszebábot, Andricsik Georgina kézműves vezetésével.

A hagyományőrző népi játékok közül sok vidám percet okozott a kukoricamorzsoló- és ostorcsördítő-verseny.
Nem maradt el a beígért hagyományos ételek: a hagymás zsíros kenyér és kukoricaprósza, valamint a hagyományos farsangi fánk kóstolása sem.

A rendezvény a Palágykomoróci Kultúrházat képviselő Illár Viktória igazgató, néptáncoktató által vezetett táncházzal ért véget, ahol a busóval együtt mindenki ropta a táncot, lezárva ezzel a farsangi időszakot.